Regulamin

Regulamin sklepu internetowego – E-kaktus
Sklep internetowy www.ekaktus.pl jest prowadzony przez:

Firma Handlowo Usługowa „Kaktus” Z.Kantarowski, K.Kantarowski, A.Szatkowska S.C.
ul. Browarna 1
67-200 Głogów
NIP: 6932184421
REGON: 382145828
Konto bankowe: BS o/Głogów 16 8646 0008 0000 0031 8525 0001

E-mail: kontakt@fhukaktus.pl
tel. 76 744 27 74
fax: 76 8350 375

godziny pracy – poniedziałek – czwartek: 10-16
piątek: 10-14
sobota, niedziela: nieczynne

1. Składanie zamówień:

1.1 Zamówienia mogą być składane za pośrednictwem strony www.ekaktus.pl

1.2 Po złożeniu zamówienia klient otrzymuje e-mailem potwierdzenie złożenia zamówienia.

2. Realizacja zamówień:

2.1 Warunkiem niezbędnym do zrealizowania zamówienia jest podanie przez klienta swoich danych osobowych, wyboru sposobu dostawy oraz wyboru sposobu płatności.
2.2 Warunkiem realizacji zamówienia jest dostępność towaru w magazynie sklepu lub u jego dostawców. W przypadku niedostępności towarów zawartych w zamówieniu klient jest informowany o tym fakcie przez sklep i ma możliwość zdecydowania czy zamówienie ma być zrealizowane częściowo czy ma być w całości anulowane.

2.3 Zamówienia realizowane są na terenie Polski

2.4 Wszystkie ceny w sklepie podane są w złotych polskich , zawierają podatek VAT i nie zawierają w sobie kosztów dostawy.

2.5 Do każdego zamówienia dołączany jest dowód zakupu w postaci paragonu lub na życzenie klienta faktury VAT.

3. Dane osobowe:

3.1 Składając zamówienie, klient świadomie zgadza się na przetwarzanie i wykorzystywanie jego danych osobowych w celu realizacji zamówienia. Dane te nie są przetwarzane ani wykorzystywane w żadnym innym celu, nie są udostępniane innym podmiotom.

3.2 Dane te są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr 133 poz. 883). Klient ma prawo wglądu do swoich danych, do ich korekty oraz żądania zaprzestania ich wykorzystywania.

4. Koszt przesyłki:

4.1 Koszt przesyłki zależy od wybranej metody wysyłki. Oferujemy możliwość wysyłki za pomocą kuriera DHL oraz Poczty Polskiej

4.2 Koszt przesyłki obliczany jest automatycznie w trakcie tworzenia zamówienia przez klienta i jest zależny od wagi oraz gabarytów wybranych produktów.

4.3 Koszty przesyłki pokrywane są zawsze przez nabywcę.

4.4 Poniżej przedstawiono tabelę kosztów wysyłki

Sposób dostawy Przewidywany czas dostawy Całkowity koszt dostawy
Waga przesyłki Koszt dostawy brutto
Kurier DHL
Przedpłata
1 – 2 dni roboczych do  2 kg
do 30 kg
do 40 kg
do 60 kg
do 80 kg
do 100 kg
18,00 PLN
20,00 PLN
52,00 PLN
60,00 PLN
68,00 PLN
77,00 PLN
Kurier DHL
Pobranie
1 – 2 dni roboczych do   2 kg
do 30 kg
do 40 kg
do 60 kg
do 80 kg
do 100 kg
25,00 PLN
27,50 PLN
59,00 PLN
65,00 PLN
73,00 PLN
85,00 PLN
Poczta polska

Przedpłata
5-7 dni roboczych  
do 1 kg
14,00 PLN
       

W przypadku zamówień których waga przekracza 100kg koszta przesyłki będą ustalane indywidualnie.
5. Czas realizacji zamówienia:

5.1 Czas realizacji zamówienia składa się z czasu potrzebnego do skompletowania przesyłki oraz czasu transportu i wynosi najczęściej od 1 do 40 dni roboczych. Jest on zależny od wybranej formy wysyłki oraz od tego czy produkty znajdują się na magazynie.

5.2 W przypadku chwilowego braku towaru na magazynie klient zostanie poinformowany e-mailem o przewidywanym terminie realizacji zamówienia.

6. Sposób zapłaty:

6.1 Istnieje możliwość zapłaty za zamówiony towar na kilka sposobów:
- Przelew na konto bankowe – w nazwie przelewu należy wpisać numer zamówienia
- Pobranie – płatność u kuriera/na poczcie w momencie odebrania towaru

6.2 Klient wybiera formę płatności w momencie składania zamówienia

6.3 Kupujący składający zamówienie płatne z góry zobowiązuje się opłacić zamówienie w ciągu 14 dni od daty jego złożenia licząc jako pierwszy dzień złożenia zamówienia.

7. Gwarancja:

7.1 Gwarancja – stanowi zobowiązanie gwaranta do nieodpłatnego usunięcia wad fizycznych wyrobu (materiałowych, montażowych).

7.2 Gwarancją bezpłatnej naprawy objęta jest wada urządzenia, które nie spełnia funkcji określonych w instrukcji obsługi ze względu na uszkodzenie, a przyczyna uszkodzenia wynika z wad materiałowych, montażowych.

7.3 Okres ochrony gwarancyjnej rozpoczyna się w dniu zakupu/wydania towaru i wynosi:
a) Zakup konsumencki - 2 lata
b) Zakup komercyjny – 3 miesiące
7.4 Towary oferowane na stronie www.ekaktus.pl są fabrycznie nowe wolne od wad fizycznych i prawnych oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski i posiadają gwarancję producenta.

7.5 Warunkiem skorzystania ze świadczeń gwarancyjnych jest zgłoszenie i dostarczenie przez użytkownika kompletnego urządzenia.

7.6 Gwarant ustosunkuje się do zgłaszanych przez reklamującego roszczeń w terminie 10 dni, a usunięcie wady w przypadku jej zakwalifikowania do bezpłatnej obsługi gwarancyjnej nastąpi nie później niż w ciągu 30 dni od dnia zgłoszenia reklamacji. Naprawy pozagwarancyjne (odpłatne) są realizowane w oparciu o indywidualne uzgodnienia reklamującego z zakładem serwisowym.

8. Niezgodność towaru z umową:

8.1 Sklep dokłada wszelkich starań aby opisy i dane techniczne towarów były zgodne z rzeczywistością.

W przypadku gdy opisy prezentowane na witrynie internetowej sklepu nie pokrywają się z rzeczywistością, w ciągu 14 dni od daty zakupu klient ma prawo odstąpienia od umowy, zgodnie z przepisami o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.

8.2 W przypadku odstąpienia kupujący jest zobowiązany przesłać sprzedającemu informację o niezgodności na adres kontakt@fhukaktus.pl oraz skontaktować ze sprzedającym w celu ustalenia szczegółów odesłania towaru.
8.3 W przypadku gdy roszczenie klienta zostanie rozpatrzone pozytywnie sprzedający w ciągu 10 dni roboczych zwróci klientowi koszta związane z zamówieniem.
9. Zwrot towaru bez podania przyczyny:

9.1 Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku "O prawach konsumenta" klient w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki może zrezygnować z zakupu (odstąpić od umowy kupna bez podania przyczyny) z towaru kupionego w naszym sklepie.

9.2 Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia ( na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną)

9.3 Sklep gwarantuje zwrot pełnej kwoty płatności w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez naszą firmę) niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodzicie się Państwo na inne rozwiązanie. W każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego , które zdarzenie nastąpi wcześniej.

9.4 Koszt przesyłki zwrotnej towaru ponosi kupujący.

9.5 Razem z towarem klient otrzyma wydruk z informacją dotyczącą korzystania z prawa odstąpienia od umowy oraz formularzem odstąpienia od umowy. (informację zawarte w pkt. 12 regulaminu)

9.6 Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje w odniesieniu do umów:

1. O świadczenie usług, jeżeli wykonaliśmy w pełni usługę za Twoją zgodą
2. W której cena Towaru zależy od wahań na rynkach finansowych, nad którymi nie sprawujemy kontroli i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąp[ienia od umowy
3. W której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykalna, wyprodukowana według Twojej specyfikacji lub służąca zaspokojeniu Twoich zindywidualizowanych potrzeb.
4. W której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia
5. W której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.
6. W której przedmiotem świadczenia są rzeczy , które po dostarczeniu , ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami
7. W której przedmiotem świadczenia są napoje alkoholowe, których cena została uzgodniona przy zawarciu umowy sprzedaży, a których dostarczenie może nastąpić dopiero po upływie 30 dni i których wartość zależy od wahań na rynku, nad którymi nie ma kontroli.
8. W której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu
9. O dostarczenie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnienie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną Twoją zgodą, przed upływem terminu do odstąpienia od umowy
9.7 Sklep bez uzgodnienia nie przyjmuje żadnych przesyłek odesłanych za pobraniem

10. Reklamacje:

10.1 Wszelkie produkty sprzedawane przez www.ekaktus.pl są produktami fabrycznie nowymi i sprawnymi. Posiadają one gwarancję producenta lub importera, która obowiązuje na terenie Polski.

10.2 Kupujący jest zobowiązany do niezwłocznego zgłoszenia reklamacji przy użyciu poniższych danych kontaktowych.

10.3 Dane kontaktowe do składania reklamacji:

Firma Handlowo Usługowa „Kaktus” Z.Kantarowski, K.Kantarowski, A.Szatkowska S.C.
ul. Browarna 1
67-200 Głogów
E-mail: kontakt@fhukaktus.pl
tel. 76 744 27 74
fax: 76 8350 375

10.4 Szczegółowe warunki gwarancji są określone w druku gwarancji wystawionej przez gwaranta lub sprzedającego.

10.5 Reklamację są rozpatrywane w czasie 10 dni od zgłoszenia.

11. Postanowienia ogólne:

11.1 Klient jest zobowiązany do zapoznania się z treścią niniejszego regulaminu.

11.2 Sprzedający stosuje się do kodeksu dobrych praktyk.

11.3 Żadne z postanowień regulaminu nie ma na celu naruszenie praw Kupującego. Nie może być również w ten sposób interpretowane, gdyż w przypadku niezgodności jakiejkolwiek części regulaminu z obowiązującym prawem Sprzedający deklaruje bezwzględne podporządkowanie się i stosowanie tego prawa w miejsce zakwestiowanego przepisu regulaminu.

11.4 W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem stosuje si ę obowiązujące przepisy prawne. Kwestie sporne, jeśli Konsument wyrazi taką wolę, rozwiązuje się na drodze postępowania mediacyjnego lub sądu polubownego. W ostateczności sprawę rozstrzyga sąd właściwy miejscowo i rzeczowo.

12. Informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy

INFORMACJE DOTYCZĄCE KORZYSTANIA Z PRAWA ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Konsument ma prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia odbioru rzeczy (w przypadku nabycia treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, termin biegnie od dnia zawarcia umowy).

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy muszą Państwo poinformować Firma Handlowo-Usługowa „Kaktus” Zbigniew Kantarowski ul. Browarna 1, 67-200 Głogów, fax: (76) 8 350 375, e-mail: sklep@fhukaktus.pl, o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną). Jeżeli skorzystają Państwo z możliwości złożenia oświadczenia za pomocą poczty elektronicznej, prześlemy Państwu niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy.

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Firma Handlowo-Usługowa Kaktus Zbigniew Kantarowski) niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Jeżeli otrzymaliście Państwo rzeczy w związku z umową – proszę odesłać lub przekazać je nam pod adresem Firma Handlowo-Usługowa „Kaktus” Zbigniew Kantarowski ul. Browarna 1 , 67-200 Głogów niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.

Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje w odniesieniu do umowy (1) o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za Państwa wyraźną zgodą przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu przez Firma Handlowo-Usługowa „Kaktus” Zbigniew Kantarowski o utracie prawa odstąpienia od umowy oraz (2) w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.
FORMULARZ ODSTĄPIENIA OD UMOWY
(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)

Data: _______________

imię i nazwisko: ______________________________________________________

adres: ______________________________________________________________
___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________
Firma Handlowo-Usługowa “KAKTUS” Z.Kantarowski, K.Kantarowski, A.Szatkowska S.C.

ul. Browarna 1, 67-200 Głogów
fax: (76) 8 350 375,
e-mail: sklep@fhukaktus.pl

Ja niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy:
_______________________________________________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________________________________
Data odbioru: ________________________________________________ ________________________________________________ podpis konsumenta [tylko jeżeli formularz przesyłany jest w wersji papierowej]

13. Przetwarzanie danych osobowych

W oparciu o postanowienia art. 13 RODO (ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, iż:
● Administratorem Państwa danych osobowych jest Firma Handlowo-Usługowa „Kaktus” Z.Kantarowski, K.Kantarowski, A.Szatkowska S.C. ul. Browarna 1 67-200 Głogów e-mail do kontaktu: sklep@fhukaktus.pl
● Państwa dane osobowe przetwarzane będą na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b oraz f RODO, tj.

umowy oraz uzasadnionego interesu administratora,
● uzyskane od Państwa dane służą do realizacji umowy - na przykład: wystawienie dokumentu sprzedaży, bieżący kontakt, realizacja wysyłki towaru, realizacja egzekucji należności,
● odbiorcami Państwa danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,
● Państwa dane osobowe przechowywane będą przez przez okres wynikający z przepisów lub z uzasadnionego interesu administratora polegającego na archiwizacji lub prowadzeniu statystyk.
● posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Mają Państwo również prawo do przenoszenia danych oraz do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl